Кава як гепатопротектор
безкоштовна доставка
при замовленні від 1200 грн.

Кава як гепатопротектор

Чи допомагає кава покращити функцію печінки людини? Як саме? За рахунок чого? У цій статті ми простими і доступними словами постаралися викласти медичні відомості щодо цих питань.

Функція кави як гепатопротектора

Гепатопротектор — це будь-яка їжа, напій чи лікарський засіб, що захищає печінку людини. Щодо кави в зернах, будь то арабіка чи робуста, то про неї відомо, що речовини, які входять до її складу, допомагають покращувати функцію печінки на молекулярному рівні.

Так, згідно з цим дослідженням 2017 року, доведено, що кава не тільки знижує кров’яний тиск і смертність в цілому, але й знижує ймовірність виникнення раку печінки і захворювання фіброзом печінки (це коли на печінці утворюється зайва тканина через прискорену функцію, що призводить до її рубцювання, накопичення жиру і відмову працювати внаслідок цирозу, який згодом розвивається). Такі захисні властивості має як чисте зерно, так і купажі арабіки з робустою. Ми схильні довіряти результатам цього дослідження не тому, що ми — компанія, яка продає каву, а тому що ми — за правду. А вона в даному дослідженні однозначна і іншому трактуванню не підлягає: охоплено 215000 людей обох статей у багатьох країнах, а загальний період спостереження за станом здоров’я учасників дослідження становить цілих 18 років, що неможливо ігнорувати. Крім того, показово, що результати впливу кави на печінкову функцію однаково виражено спостерігалися у всіх груп учасників, які репрезентативно включали людей різного віку, статі, харчових переваг, різної національності, раси, з різною масою тіла і тих, хто по-різному споживав алкоголь та курив.

Так, якщо ви споживаєте не більше рекомендованої дози кофеїну на день (для дорослої людини це буде еквівалент 2-4 еспресо), то кава має сприятливий ефект. Він знижується при перевищенні рекомендованої кількості. Вже дворазове перевищення максимального порога денного споживання починає діяти на організм людини токсично. Тому ми рекомендуємо вам насолоджуватися вашою фермерською кавою чи елітними сортами, купленими у нас у каталозі звичайної чи нової кави, в рамках не більше 1-2 чашок на день (об’ємом 200 мл), щоб отримувати від цього повноцінну смачну користь.

 

Хлорогенова кислота

Одним з активних компонентів кави, будь то кава з бочки, органічна кава чи будь-яка інша, є хлорогенова кислота (а точніше, її ряд, тому що в каві присутні мінімум 3 типи хлорогенових кислот). Ці кислоти мають широкий спектр позитивного впливу на людський організм:

• покращення обміну речовин;

• нейропротекція;

• захист серцево-судинної системи;

• антиканцерогенний ефект (зниження ризику захворіти на діабет 2 типу);

• придушення апетиту;

• протизапальний ефект;

• регулювання рівня глюкози у крові людини;

• стимуляція вироблення холецистокініну (корисного для утворення жовчі зниженої концентрації, що запобігає утворенню каменів у жовчному міхурі).

Найбільше хлорогенової кислоти міститься у зеленій каві. З обсмажуванням під молоко чи з обсмажуванням під еспресо відсотковий вміст цієї кислоти знижується. Однак отримати її максимум від кави у вас навряд чи вийде на практиці, адже ніхто не п’є зелену каву без обсмажування, чи не так?

До речі, дія хлорогенової кислоти посилюється дією кофеїну. Кофеїн сам по собі, до того ж, покращує, як мінімум, дві печінкові функції. Так що логічно, що ви повинні намагатися прагнути тих сортів кави, в яких більше кофеїну. Позбавлена кофеїну кава, таким чином, позбавляється значної частини своєї сили — врахуйте це наступного разу, коли думатимете про купівлю безкофеїнового продукту.

 

Вплив кави на організм в цілому і на печінку зокрема

В результаті регулярного помірного щоденного споживання кави ви отримуєте:

1) Більш рівномірний кров’яний тиск. Звичайно ж, у перші 1-2 години після пиття чашки кави ваш тиск зазвичай піднімається, але потім знижується за рахунок середньострокового впливу кави на організм. Надалі речовини, які містяться в каві, впливають на нормалізацію кров’яного тиску. Цей механізм спрацьовує через серце і через печінку, оскільки печінка багато в чому відповідальна за формування кров’яного тиску (адже вона очищає кров).

2) Зниження ризику утворення каменів у жовчному міхурі. Печінка виробляє жовч, яка виводиться у жовчний міхур. Якщо вона недостатньо рідка чи перетікає з печінки в міхур занадто слабко, то згодом з її частинок формуються тверді фракції, які стають камінням. Вам буде корисно купити каву в Інтернет-магазині coffeestory.in.ua, оскільки кава розріджує жовч, тим самим благотворно впливаючи на запобігання утворенню каменів. До речі, кава майже не має відношення до регулювання утворення каменів у нирках.

3) Ви несподівано можете виявити, що ваші нерви в спині і плечах перестали затискатися. Печінка подає сигнали по нервовим закінченням при неправильному функціонуванні, особливо, при фіброзі. Ці сигнали людський організм може помилково інтерпретувати як затискання нерва десь у кістковій структурі, біля сухожиль чи м’язів. Насправді ж, за нормальної, здорової печінки, таких затискань буде набагато менше (або навіть вони зовсім зникнуть).

 

Цікаві висновки щодо кавового споживання

Хоча ми завжди рекомендуємо нашим покупцям і читачам споживати алкоголь помірно чи відмовитися від нього взагалі для максимізації рівня свого здоров’я, ті, хто споживає алкоголь, будуть раді дізнатися про захисну функцію кави. Так, кава, яка поєднується з алкоголем чи споживається з невеликим проміжком часу, здатна зменшити негативний вплив алкоголю на організм в цілому і на печінку, зокрема.

Крім того, споживання кави з Колумбії збільшує рівень толерантності до глюкози, що, в перекладі на людську мову, означає, що ця кава краще за багатьох інших сортів знижує ризик захворіти на діабет. А виведення цукру з крові знаходиться на більш високому рівні. Іншими словами, Колумбійську каву пити більш корисно, ніж іншу, для тих, хто має проблеми з рівнем цукру в крові.

 

Якщо вам сподобалася ця стаття, пишіть ваші коментарі і ставте питання, і ми тоді намагатимемося робити більше статей такого роду в нашому блозі.