Робимо найкращу воду для кави зі спеціальними добавками
безкоштовна доставка
при замовленні від 1200 грн.

Робимо найкращу воду для кави зі спеціальними добавками

Кожен кавовий напій переважно складається з води. Її можна спеціально підготовлювати, щоб розкривати весь смаковий потенціал. У цій статті ми розглядаємо це питання детально і наводимо інформацію про продукти для зміни хімічного складу води.

Ми вже раніше писали в нашому блозі про необхідність різної води для еспресо і фільтр-кави. По суті, не тільки для цих двох, але й для решти кавових напоїв, приготованих з кави в зернах, важливо мати оптимальну воду. Втім, як і для напоїв і їжі взагалі, але саме в цій статті ми поговоримо про кислотно-лужний баланс саме кави (адже ми все ж таки — кавовий блог).

Коротко вам нагадаємо, що у згаданій вище статті ми розглянули:

• що таке кислотно-лужний баланс (pH) і які його характеристики;

• які основні хімічні сполуки впливають на рівень pH, виявляючи ті чи інші ноти робусти чи арабіки;

• які оптимальні значення жорсткості води і її хімічного складу будуть ідеальними для кави з обсмажуванням під молоко, а які — для обсмажування під еспресо.

• як приготувати потрібну воду для кави.

 

Можна вважати цю статтю логічним продовженням згаданої, оскільки зараз ми розглянемо ринкові пропозиції від конкретних компаній, які надають спосіб легко отримати потрібну вам воду під вашу нову каву, купити яку ви можете в Інтернет-магазині coffeestory.in.ua.

 

Суть самої ідеї підготовки води для напою з фермерської кави чи кави з бочки в тому, щоб виявити для споживача ті риси зерна, які мають бути проявлені в конкретному лоті з конкретним обсмажуванням. Для цього у воді для вашого чистого зерна чи купажу арабіки з робустою повинні оптимально поєднуватися натрій, калій, магній і кальцій. Кожен із цих мінералів відповідальний за свою частину:

• Калій — мінерал, здатний розкрити потенціал фруктових нот, які містяться в зерні, що особливо важливо для елітних сортів кави, які найчастіше фокусуються саме на світлому чи середньому обсмажуванні задля виявлення свого найсильнішого потенціалу. Калій ще спроможний збалансувати pH, щоб вирівняти смак напою, підкресливши не просто фруктові ноти, але ще й відобразивши комплексність кислотності зерна.

• Магній здебільшого відповідальний за розкриття солодкого смаку і зменшення гіркоти (маскуючи її). У правильному співвідношенні з калієм магній виражає насиченість «правильної» кислотності, приховуючи «неправильну».

• Кальцій — це «гравець» широкого профілю, який відповідає за комплексність смаку. Чим ближче його у воді до оптимального значення, тим далі від «плаского» й «невираженого» відходить смак кавового напою, доставляючи вам саме той рівень насолоди смаком, який ви хочете отримати від високоякісної кави.

• Натрій нормалізує воду за жорсткістю (балансуючи лужність і кислотність). Крім того, натрій ще здатний зменшити гіркоту напою (що дуже корисно для тих, хто хоче від сильного обсмажування своєї органічної кави максимум шоколадності, проте не супутньої гіркоти). А ще він робить так, щоб смак на виході був чистішим, що також корисно при щільній (сильній) екстракції в тому ж еспресо.

 

Добавки, які зроблять воду оптимальною швидко і легко

На ринку є компанії, продукцію яких ми оглядаємо нижче, які випускають добавки з описаних мінералів. Вам треба просто додати їх у дистильовану воду (враховуючи вказаний виробником об’єм), щоб отримати той рівень мінералізації і pH, який вам потрібен для класного кавового напою.

 

1. Lotus Water

Компанія Lotus Water випускає флакони зі скла, оснащені дозувальною піпеткою. До продукції додаються кілька рецептів, як готувати воду для підкреслювання тих чи інших якостей чашки й смаку зерна, що міститься в ній. Флакони наповнені концентратами мінеральних сполук, які розроблені для найкращого засвоєння організмом людини:

• бікарбонатом калію;

• бікарбонатом натрію;

• хлоридом магнію;

• хлоридом кальцію.

Саме хлориди/бікарбонати здатні краще, ніж чисті мінерали, надавати потрібну мінералізацію воді, не формуючись в осад і не псуючи смакове сприйняття напою — за аналогією з тим, у якому хімічному вигляді ці речовини містяться в природній воді (чистій, «зпідкрановській» чи фільтрованій).

Відповідно до рецептів, вам треба буде додавати піпетками потрібну кількість крапель із кожного флакону. Наприклад, для підкреслення фруктової кислотності зерна світлого обсмажування, до дистильованої води треба буде додати 6 крапель бікарбонату натрію плюс 10 крапель хлориду магнію. А для яскравої і вираженої кислотності, вам буде потрібно додати 6 крапель хлориду кальцію плюс 5 крапель бікарбонату калію.

Ну і оскільки це американський виробник, то він використовує імперську систему вимірювань, а не міжнародну, тому всі ці краплі треба буде розводити й розмішувати в 1 галоні води (3,79 літра).

 

2. Perfect Coffee Water

Тут, на відміну від крапель і флаконів, продукт представлений у саше — тобто пакетованим у маленькі паперові ємності. Потрібно додати 1 саше до 1 галону і розмішати. На відміну від Lotus Water, тут робиться універсальний смак, з упором на отримання збалансованих дескрипторів, без конкретних рецептів.

 

3. A & B Formula

Тут виробник знову експлуатує тему флаконів. Залежно від ваших потреб в обсягах, продукт випускається в ємностях по 5, 30 і 120 мл. Знову ж таки, одиницею вимірювання води є галон. За рецептом, на 1 галон потрібний 1 мл. При цьому суміш складається з двох частин (А і Б), які треба додати одну за іншою, але не разом, інакше вони приведуть до утворення осаду, де переважна частина корисної речовини випаде на дно у вигляді солей, а не сформує завись у водному середовищі.

 

4. Aquacode

Тут продукт, як і у Perfect Coffee Water, випущений у вигляді саше. Додані рецепти вкажуть вам, яка кількість продукту повинна бути розчинена в якому конкретно обсязі води. Очевидно, це зроблено з метою підготувати воду для конкретного типу напою і обсмажування зерна. На 10 частин кальцію в Аквакоді міститься 27 частин магнію. За словами виробника, це дозволяє створити найкращий за балансом солодкості й кислотності напій, а підготувати можна як воду для фільтр-кави, так і для еспресо.