Як зменшити кислинку у вашій каві без цукру, молока і топінгів
безкоштовна доставка
при замовленні від 1200 грн.

Як зменшити кислинку у вашій каві без цукру, молока і топінгів

Незважаючи на те, що кислотність у каві — базовий фактор, не всі споживачі люблять кислинку у своєму напої. І маскують її цукром, топінгами, молоком, спеціями чи розведенням водою. Зараз ми розглянемо, як можна зменшити кислинку без використання добавок.

Ми вже раніше писали про те, що смак їжі загалом складається з 5 базових складових: гіркий, кислий, солодкий, солоний та умамі. У каві виражені перші 3 й майже відсутні останні 2 (проте, вважається, що саме смак умамі формує таку характеристику кави як «тіло», яка є невід’ємною і досить важливою властивістю гарної кави).

Кислинка — базова складова кави в зернах. Без неї смак кави буде, м’яко кажучи, невдалим.

Вчені встановили, що за загальний смак кави відповідальні понад тисяча хімічних елементів і сполук. А за формування і глибину кислотності відповідальні, принаймні, сотня кислот і сполук, серед яких алкалоїди тригонелін та кофеїн, ангідриди, ароматичні (летючі) сполуки, амінокислоти, аліфатичні, хінні та хлорогенові кислоти, мінерали, сіркоорганічні сполуки, феноли та ефіри. Всі вони складним чином взаємодіють із іншими компонентами вашої арабіки чи робусти, формуючись на етапі зростання зерна на гілці, видозмінюючись під час ферментації, миття, сушіння й не припиняючи хімічні перетворення та реакції аж до охолодження напою у вашій чашці.

Якщо ви не поціновувач сильно кислотної фермерської кави чи органічної кави, то є кілька способів зменшити кислинку, не вдаючись до використання добавок. Але чому б, власне, й не додати їх? Річ у тому, що ноти аромату високоякісних сортів (і навіть деяких купажів арабіки та робусти, якщо остання — преміальна) загубляться, якщо їх забити добавками і, тим паче, спеціями. З цієї ж причини ми вам не радимо «чаклувати» над елітними сортами та ексклюзивом ринку кавою з бочки — інакше ви ризикуєте, заплативши саме за цей преміальний лот, отримати на виході щось далеке від того, що задумувалося відчуватися у роті.

Отже, як прийнятними способами зменшити кислинку кави, купленої в Інтернет-магазині coffeestory.in.ua?

 

Спосіб 1. В принципі купляти солодку каву

Топ країн, які у 2022-2023 роках постачають натуральним чином найсолодшу на ринку каву, це:

• Панама (Бокете, Гейша, Хейман);

• Ефіопія (Сідамо, Іргачіф, Оромія);

• Гватемала (піберрі, будь-яка вулканічна кава та зерно з регіону Уеуетенанго);

• Кенія (АА);

• Гаваї (Кона Істейт кава);

Зерно з цих місць майже ніколи не кисле, а гіркота в ньому збалансована чи дуже низька. Отже, навіть ті, хто зазвичай додають цукор у свою чашку, часто-густо відмовляються від цієї ідеї з зерном із вищезазначених країн.

 

Спосіб 2. Поліпшити ступінь обсмажування

Постійні читачі нашого блогу та експерти ринку кави чудово знають, що світліше обсмажування під молоко — це спосіб підкреслити квіткові та фруктові (тобто, кислі) нотки. Чим обсмажування стає більш шоколадним, рухаючись у бік обсмажування під еспресо, тим більше знижується кислинка, а гіркота стає все більш вираженою. Отже, пийте зерно, обсмажене темніше. Але не кожне зерно оптимально розкривається у власному смакові та ароматові при такому обсмажуванні — а тому не знищіть зерно переобсмажуванням задля свого прагнення втекти від кислинки.

 

Спосіб 3. Використання іншої води

Вода з більш високим ступенем мінералізації — це хімічний вихід, який дозволить нейтралізувати частину кислот, які містяться у зерні завдяки складу води. Натрій, кальцій й гідрокарбонати у такій воді вступлять у реакцію з кислотами, знищивши частину кислинки. Фактично будь-яка високомінералізована вода з магазину підійде — проте не газована!

Альтернативою може бути спеціально куплений мінералізатор води, який додає необхідні вам елементи (лужні, а не кислотні!).

 

Спосіб 4. Зміна помелу

Чим грубіший помел — тим більш кислотною стає кава. Водночас, й більш водянистою, менш вираженою й насиченою. Не всім подобається з цієї причини, наприклад, дріп чи френч-прес.

При зменшенні помелу, площа контакту води з меленою кавою збільшується, покращуючи екстракцію, роблячи її більш збалансованою і яскравою. Хоча це фактично може не зменшити кислотність як таку, але це зменшить її сприйняття через більшу кількість інших компонентів у чашці.

 

Спосіб 5. Подовження часу заварювання

Подовжити екстракцію можна як у кави на вогні, так й у фільтрі. Аналогічно попередньому пункту, це сприятиме більш збалансованій та яскравій екстракції. Наприклад, для кави на відкритому вогні це буде не одне закипання, а 2-3. Для фільтру — це подовження проливу на 10-40 секунд.

 

Одночасно з чудовими порадами вище, ми також наводимо вам ряд поганих порад. Вони, хоч і здатні зменшити кислинку, також, тією чи іншою мірою, вбивають смак та/чи аромат. Тому ми за умовчанням їх не рекомендуємо, але просто доводимо до вашого відома у якості альтернативної панацеї.

 

Поганий спосіб 1. Додати сіль чи соду

Незважаючи на те, що на одну чашку для нейтралізації кислотності додається щіпка всього лише на кінчику одного зубчика вилки, сода збільшує контраст смаку напою, роблячи його менш зрозумілим (а тобто, не кожному сподобається), а сіль фактично додає солоний смак, який є також на любителя. Можна додавати до готового напою чи на етапі приготування.

 

Поганий спосіб 2. Використовувати водопровідну воду

Ми ніколи не рекомендуємо використовувати неочищену «зпідкранівську» воду, оскільки це непередбачуваним чином модифікує смак напою. Так, це зменшує кислотність завдяки хімічній реакції лугів води із кислотами у каві. Але й також правда, що ви отримуєте у своїй чашці солі важких металів, бактерії, кислоти, бруд зі стінок труб та мікроскопічні водорості (серед іншого). Загалом, це буде не кава, а бульйон.

 

Поганий спосіб 3. Залишити пакет зі свіжою кавою відкритим на повітрі на 2-3 доби

Іноді можна зустріти і такий спосіб в Інтернеті. Його дія — завдяки окисленню кави киснем із повітря, що нейтралізує якусь частину кислинки. Одночасно з цим, проте, відбувається нейтралізація й інших складових смаку і аромату. І чи воно вам потрібне?