безкоштовна доставка
при замовленні від 1200 грн.

Різниця між голландськими та японськими фільтрами компанії Hario

Приготування кави за допомогою паперового фільтра відоме з 1908 року. Сьогодні цей спосіб є одним з основних у приготуванні напою та використовується у пуровері, кемексі та краплинній кавоварці.

Приготування кави за допомогою паперового фільтра відоме з 1908 року. Сьогодні цей спосіб є одним з основних у приготуванні напою та використовується у пуровері, кемексі та краплинній кавоварці. Основною відмінністю фільтр-кави є просочування води через гущу меленої кави без додаткового тиску — тільки за допомогою гравітації.

Використання фільтру має корисну функцію затримування частинок кави, щоб вони не потрапили до чашки. Звичайним прийомом є викидання фільтру та відпрацьованої гущі кави, яка міститься в ньому, а багаторазова частина кавника, в яку поміщується фільтр (воронка чи чашка з кераміки, скла, дерева чи металу) миється.

На якість напою, який міститься у чашці, впливають різні фактори (на додаток до сорту кавового зерна):

• помел (зазвичай для коронки використовується середній чи середньо-великий);

• пропорції вмісту кави чи brew ratio (3-5 мг кави на 100 мл води);

• температура води (оптимально між 92 ° та 96 °);

• час екстракції (широко варіюється між 2 хвилинами 30 секундами та 8 хвилинами);

• матеріал фільтру та компанія-виробник;

• якість води (зокрема, вміст у ній мінералів);

• чи замочується фільтр, перш ніж насипати у нього каву.

 


Фільтри компанії Hario

Hario — це компанія з префектури Токіо, Японія, яка займається виробництвом різноманітного кавового приладдя та обладнання. Назва Hario перекладається як «король скла» (спочатку вони виготовляли термостійке скло).

З 2012 року фільтри для кави з обсмажуванням під еспресо та обсмажуванням під молоко компанією вироблялися тільки в Японії, місті Тюо-ку. Разом з розширенням географії світових продажів компанія відкрила виробництво і в Голландії.

Користувачі відзначають суттєву різницю між японськими та голландськими фільтрами. Ця різниця проявляється у:

• якості паперу;

• щільності паперу;

• смаку води, яка отримується після попереднього змочування такого фільтру.

Сьогодні найвідомішою модифікацією форми та розміру фільтрів Hario, поряд з іншими компаніями, що їх виробляють, є V60 розмірів 2, 4 та 6. Фільтри для кави, яку ви можете купити в Інтернет-магазині coffeestory.in.ua мають форму конуса, хоча інші ринкові виробники виготовляють також форму усіченого конусу (не з гострим кінчиком на кінці, а відсікаючи кінцевий трикутничок), у результаті чого виходить пірамідальна форма.

 

Експерименти, які проводились для підтвердження різниці між фільтрами

Сотні користувачів по всьому світові проводили експерименти для підтвердження різниці між голландськими та японськими фільтрами від цієї компанії, ділячись своїми думками. Десятки з них виклали до Мережі результати власних експериментів у деталях. Ми знайшли та проаналізували такі результати, внаслідок чого сформувалася наступна картина.

 

Японські фільтри

Вони мають більш м’який папір зі збільшеними порами, в результаті чого стандартний об’єм води напою проливається за 2 хвилини 35 секунд. Після попереднього змочування гарячою водою, цю воду, яку зазвичай утилізують перед проливанням кави, пробували на смак. Користувачі відзначили, що вона набуває солодкості та нейтрального целюлозного смаку. Також фактор «солодкості» окремі користувачі характеризують з різними модифікаціями, наприклад, вершковим чи трав’янистим смаком. Інші ж казали, що не відчували смаку целюлози.

Отримувані стандартна, фермерська кава та елітні сорти мали більш виражену кислотність, комплексний аромат та яскравий смак.

 

Голландські фільтри

Ці фільтри Hario більш щільні, з меншими порами. В результаті проливання збільшувалося на 30-40 секунд. Смак передзмоченого фільтру більше віддає целюлозою. Смак кави: міцніший, менш кислотний, не з таким вираженим запахом, як у японських фільтрів. Також насиченість смаку більш приглушена, а солодкість менш помітна.

 

Про різницю фільтрів

Фільтри, які виготовляються двома фабриками, у минулий час маркувалися різними кодами, оскільки, очевидно, є різними продуктами. Але, принаймні з 2018 року компанія перестала робити між ними маркетингові відмінності, маркуючи їх однаково, незважаючи на збережені відмінні один від одного споживчі якості. Це збиває користувачів з пантелику. Вони кажуть, що більша щільність паперу голландських фільтрів змушує їх значно змінювати налаштування помелу кави та brew ratio. Але все одно у багатьох займає тривалий час отримання такого ж напою за ароматом та якістю екстракції, як у них виходило з японськими фільтрами. Нарікають на те, зокрема, що напій з голландськими фільтрами виходить бляклий та рідкий, якщо використовувати той же самий помел, що й для японських фільтрів. Хтось із цієї причини відмовляється від фільтрів цієї компанії, переходячи на продукцію конкурентів, наприклад, Melitta — компанії, засновниця якої винайшла та запатентувала паперові фільтри для кави (Мелітта Бенц із Дрездену, Німеччина). Якість фільтрів у Melitta, як й базова технологія виробництва, налагоджена до дрібниць та не спантеличує користувачів різницею в папері.

 

Що ще впливає на смак фільтр-кави

Зазначимо, що в цілому фільтри дають різну каву навіть з одного й того ж зерна через кілька обставин:

1. Вибілений папір чи коричневий. До початку 2010-х рр., коричневий папір для арабіки та робусти більш подобався користувачам, так як вироблявся без відбілювання хлором, який, як відомо, негативно впливає не тільки на смак напою та здоров’я людини, але ще й на навколишнє середовище. Проте сьогодні, швидше, складно знайти компанію, яка б дотримувалася цього методу виробництва, оскільки сучасний промисловий стандарт — відбілювання киснем. Це хімічно нейтральний процес, який не змінює смак напою.

2. Форма воронки. «Скучний» конусоподібний фільтр з гладкими стінками для чистої кави та купажів арабіки та робусти сьогодні є однією з варіацій. Наприклад, як ми вже згадували, є усічений конус — він дозволяє отримувати більш насичену екстракцію завдяки збільшеній площі контакту кави з водою на її дні, водночас не підвищуючи час проливання настільки, щоб зменшити кислотність та збільшити гіркість. Більшість фільтрів мають ребристу внутрішню поверхню (спіральні канавки), за рахунок чого збільшується поверхня контакту кави з водою при одночасно оптимальному часі проливання кави в зернах.